Zdobienie / Decoration

Uchwyt kontrolera SynScan v4 dla NEQ6Pro

Zdobienie / Decoration

Uchwyt kontrolera SynScan v4 dla NEQ6Pro

Oryginalny uchwyt kontrolera SynScan v4 od montażu NEQ6Pro miał pecha i ułamał ucho. Nowy zamiennik kosztuje średnio 22 EUR + średnio 14 EUR koszty przesyłki. Zatem za kawałek plastiku i materiału trzeba zapłacić średnio 36 EUR. Po szybkim przeliczeniu na PLN, cena skutecznie zniechęciła mnie do zakupów. Koszt to około 150 zł brutto. Szajba.

Zepsuty uchwyt SynScan v4
Zepsuty uchwyt SynScan v4 – ułamane ucho

Kropelka w ruch i przyklejam ułamane ucho. Przykleiłem. Służyło kwartał i ponownie ucho odpadło. Ręce opadają ale to było do przewidzenia. Łudziłem się, że może wytrzyma dłużej.

Jakiś czas temu, kupiłem drukarkę 3D. Pomyślałem, że wydrukuję sobie taki czy inny uchwyt i będzie to 1/któraśdziesiątalubsetna części ceny sklepowej zamiennika.

SynScanv4 plastikowy uchwyt
SynScan v4 plastikowy uchwyt
SynScanv4 plastikowy uchwyt
SynScanv4 plastikowy uchwyt – zamocowany do tacki trójnogu NEQ6Pro. Szpilka blokuje przypadkowe wysunięcie się uchwytu pod ciężarem kontrolera

Pierwsza wersja jaką znalazłem na sieci, wydawała się najlepsza dla moich potrzeb. Okazało się, że oryginalny obiekt zawiera błędy i wydrukowany uchwyt trafił do kosza. Jak się później przekonałem, modele dostępne na sieci za darmo, lubią zawierać przeróżne – umownie – błędy.

SynScanv4 plastikowy uchwyt
SynScan v4 plastikowy uchwyt – kontroler w uchwycie

Druga wersja jaką znalazłem na sieci, już była lepsza więc hurraaa! Drukuję! I co? Znowu dupa. Mimo deklaracji autora, wymiary nie pasowały do mojego kontrolera SynScan v4. Uchwyt był spasowany ale dla v5 :/

SynScanv4 plastikowy uchwyt
SynScan v4 plastikowy uchwyt – zamocowany w tacce trójnogu NEQ6Pro

Nie poddam się, myślę. Przerobię model aby wymiarami pasował, ale jak? I tu zaczęła się żmudna nauka Blendera. Powiem wam, że nie jest łatwo ale jak się chce, to się da.

SynScan v4 plastikowy uchwyt
SynScan v4 plastikowy uchwyt wraz z metalową szpilką, blokującą uchwyt w tacce trójnogu NEQ6Pro

Po wielu godzinach i jeszcze dwóch próbnych wydrukach, przerobiłem model i w zasadzie na nim nauczyłem się podstaw Blendera. Teraz rzeźbienie prostych kształtów, już raczej nie stanowi dla mnie problemu. Po wprowadzeniu poprawek w modelu i wydrukowaniu finalnej wersji, wszystko pasuje dla mojego NEQ6Pro 🙂 Koszt? Śmieszny, nawet jak wliczę wadliwe wydruki, na których uczyłem się Blendera.

Jeżeli jesteś zainteresowany przedstawionym uchwytem dla swojego kontrolera, skontaktuj się ze mną. Przygotuję dla Ciebie egzemplarz.

Na dzień dzisiejszy – ceny orientacyjne, do wyczerpania zapasów to:

  • Koszt jednej sztuki: 50 zł,
  • Koszt przesyłki jednej sztuki paczkomatem to około 15 zł. (usługa logistyczna + opakowanie),
  • Razem wyjdzie: 65 zł brutto,
  • Płatność przelewem lub pobranie. Przy pobraniu należy doliczyć koszt obsługi pobrania,
  • Czas przygotowania jednego egz. to około 2 dni robocze.

Kontakt do mnie znajdziesz z prawej strony – widget z adresem mailowym.

Przeczytaj

Podobne Artykuły

EQDIRect home made in use

EQDIRect własnej budowy

    Kolejny krok w usprawnianiu zestawu astrofotograficznego za pomocą ogólnie dostępnych, darmowych rozwiązań.Kontroler GOTO jest dla mnie super wygodny i praktyczny w użyciu, gdy chcę

Czytaj dalej...