Zdobienie / Decoration

Ślad gwiazd nad Teide – Teneryfa

Zdobienie / Decoration

Ślad gwiazd nad Teide – Teneryfa

Ogólnie to była moja trzecia lub czwarta próba, na której chciałem uchwycić ślad gwiazd (Star Trails). W końcu udało mi się wykonać trochę dłuższą sesję zdjęciową, na której widać długie, wyraźne ślady. W lewym dolnym rogu ekranu, białe długie smugi światła to latarki turystów z Włoch – amatorzy nocnego nieba. Pamiętam jacy byli głośni i rozgadani. Parę razy padło słowo „Polonia” gdy patrzyli w naszym kierunku. Chyba domyślam się skąd wiedzieli, gdy nasze towarzystwo w skromnej liczbie trzech osób, opróżniało turbo-colę wznosząc toast.

Tuż nad towarzyszami z Włoch, małe skupisko białego światła przy lewej krawędzi kadru to też turyści, którzy nocą prawdopodobnie schodzili z Teide.

Blisko dolnej krawędzi kadru, od środka w prawo, białe smugi to światła samochodów pobliskiej drogi.

Star Trails over Teide – Tenerife 2019

Miałem trochę szczęścia i w całym kadrze, złapałem kilka bolidów.Nasza miejscówka, gdzie cykałem zdjęcia to jakieś 50, może 80m od skały „Bożego palca”. To była jedna z tych niewielu nocy w moim życiu, gdzie świetne towarzystwo (wyprawa PTMA na Teneryfę) dopisywało a droga mleczna rozświetlała wszystko wokół.

Comet Star Trails over Teide – Tenerife 2019

Jest fajna pamiątka. Kiedyś wrócę dokładnie w to samo miejsce i mam nadzieję, że będzie to, to samo towarzystwo.

Zdjęcia 6.2019 k. skały „Bożego palca” – Teneryfa.

  • Sprzęt: Canon EOS 6D, Obiektyw 50mm,
  • Skład: StarStax,
  • Obróbka: Raw Therapee, GIMP v2.10.14 + dodatki (Linux),
  • Lights: 140 x 60[s], ISO 400,

Przeczytaj

Podobne Artykuły

EQDIRect home made in use

EQDIRect własnej budowy

    Kolejny krok w usprawnianiu zestawu astrofotograficznego za pomocą ogólnie dostępnych, darmowych rozwiązań.Kontroler GOTO jest dla mnie super wygodny i praktyczny w użyciu, gdy chcę

Czytaj dalej...