Zdobienie / Decoration

Rozświetlić mrok

Zdobienie / Decoration

Rozświetlić mrok

Gęsta mgła i mocny, zielony laser pozwalają na „wywołanie” wielu ciekawych efektów świetlnych. Na zdjęciach można również dostrzec szczegół mgły, która składa się z malutkich kropelek wody unoszących się w powietrzu. Gołym okiem raczej nie dostrzegalne.

 

Laser fireball over the PTMA rally – efekt przelatującego bolidu

Laser fireball over the PTMA rally

 

PTMA – laser writing in fog – Napis PTMA, może niezbyt czytelny ale świetnie ukazuje budowę mgły, składającej się z wielu malutkich kropelek wody.

PTMA - laser writing in fog

 

Quantum computer – nakładka rozszczepiająca laser na wiele mniejszych wiązek daje we mgle ciekawy efekt. Wizualnie, efekt ten kojarzy mi się z komputerem kwantowym, jak by mógł wyglądać np.

Quantum computer

 

Me in the dark, Laser and fog – na tym zdjęciu trzymam laser przed sobą i obracam się kilka razy dookoła, stopniowo obniżając wiązkę lasera. Mnie nie widać, jedynie zarys postaci wyłaniający się z mroku. Na tym zdjęciu również dobrze widać szczegół mgły (malutkie kropelki wody).

Me in the dark, Laser and fog

 

Laser Aurora over Zwardoń village – poruszając laserem kilka razy horyzontalnie dało efekt łudząco podobny do zorzy polarnej.

Laser Aurora over Zwardoń village

 

Star Treck – Beam up mr Spock – ten efekt wizualnie kojarzy mi się z transportem / teleportacją z filmu Star Treck.

Star Treck - Beam up mr Spock

 

PekDar with a jedi sword – Ja, laser oraz za mną światła czerwone samochodu, który minął mnie kilkanaście sekund wcześniej. Miałem trochę szczęścia i zdarzyłem ustawić się odpowiednio aby złapać efekt rozświetlenia mgły czerwonymi światłami samochodu. Miałem trochę szczęścia i wszystkie aspekty tego zdjęcia zgrały się w jednym czasie, nadając interesujący wymiar.

PekDar with a jedi sword

 

Przeczytaj

Podobne Artykuły

EQDIRect home made in use

EQDIRect własnej budowy

    Kolejny krok w usprawnianiu zestawu astrofotograficznego za pomocą ogólnie dostępnych, darmowych rozwiązań.Kontroler GOTO jest dla mnie super wygodny i praktyczny w użyciu, gdy chcę

Czytaj dalej...